Stoły na jednej nodze

Szerokość Wysokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Stół na 1 nodze często kojarzy się nam z wyposażeniem do kawiarni, restauracji, gdzie potrzebne są meble kompaktowe, które pomieszczą więcej osób na ograniczonej przestrzeni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zamówić je również do swojego domu. Nasi eksperci wybrali dla Państwa produkty cenionych polskich producentów różniące się rozmiarem, wagą, wykończeniem, a także funkcjami. Stoły na jednej nodze mogą zaskoczyć opcją zmiany szerokości blatu, a nawet wysokości, jeśli mają zastosowane odpowiednie mechanizmy. Jakie są ich zalety i wady? Kiedy warto się na nie zdecydować? Serdecznie zapraszamy do poznania kilku wskazówek opisanych poniżej oraz do kontaktu. Chętnie podpowiemy, które stoły wybrać, na co zwrócić uwagę oraz wyjaśnimy warunki dostawy, rozwiewając Państwa wątpliwości.

Kiedy sprawdzi się stół na 1 nodze i jak wybrać jego kształt?

Stół na jednej nodze prezentuje się masywnie i jest równie stabilny co model tradycyjny na czterech nogach. Ich ciekawy charakter sprawi, że doskonale wpiszą się w klimat modnych, nowoczesnych wnętrz urządzonych w różnych stylach. Stół jedna noga ma jedną dużą zaletę – jego podstawa pozwala wygodnie dosunąć krzesła, aby zaoszczędzić cenną przestrzeń.

Stoły na jednej nodze są wyposażone zarówno w blaty okrągłe, jak i prostokątne, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających osób. Świetnie sprawdzą się w domu, w małych, mniej ustawnych przestrzeniach, jak i w biurze, a nawet w restauracji. Stół na 1 nodze z okrągłym blatem jest idealny do bardziej subtelnych przestrzeni oraz dla rodzin z małymi dziećmi. Dzięki niemu zmniejszy się ryzyko bolesnych urazów. Warto wziąć pod uwagę fakt, że takie stoły wymagają więcej miejsca i rzadko ustawia się je bezpośrednio przy ścianie, dlatego nie sprawdzą się w małych pokojach. Dla miłośników nowoczesności i ostrych form polecamy stoły z jedną nogą o prostokątnym blacie, które doskonale podkreślą minimalizm przestrzeni.

Solidne stoły z jedną nogą, które sprawdzą się nie tylko w kawiarni

Kluczową kwestią są wymiary – jeśli zdecydują się Państwo na stół na 1 nodze o okrągłym blacie, jego średnica może wynosić od ok. 60 cm do nawet 140 cm. Dla 2-4 osób wygodne będą modele o średnicy 80-120 cm, a powyżej niej może przy nim usiąść nawet 6-8 osób. W przypadku stołów z prostokątnym blatem sprawa wygląda nieco inaczej. Małe modele o szerokości i głębokości 60-100 cm są dedykowane dla 2-4 osób. Duże stoły na jednej nodze mogą mierzyć nawet ok. 200-300 cm, prezentując się imponująco w każdej przestrzeni. Jaka jest wysokość mebli? Producenci dbają o to, by wynosiła ona w zakresie 74-79 cm.

Świetnym rozwiązaniem są także stoły z jedną nogą z opcją rozkładania. Najczęściej stosuje się prowadnice, które są ukryte w oskrzyni. Z ich pomocą blat rozsuwa się synchronicznie lub asynchronicznie na boki, by można było dołożyć dostawkę o długości nawet do 100 cm.

Modne i solidne stoły na jednej nodze

Stoły z jedną nogą i szklanym blatem zachwycą miłośników stylu glamour. Prezentują się elegancko, tworząc niepowtarzalny duet z białym, błyszczącym laminatem. Są produkowane z płyty meblowej ze wzmocnionymi obrzeżami (ABS), która jest odporna na zarysowania, wysoką temperaturę i promieniowanie UV. Do współczesnych loftów polecamy stół na 1 nodze w kolorze czarnym, najlepiej ze stali malowanej proszkowo. Blat w kolorze dębu aston lub wotan będzie świetnym uzupełnieniem jego wyglądu. Klasyczne modele przykuwają uwagę ciemniejszym wybarwieniem, lekkim frezowaniem na krawędzi blatu oraz zdobieniami na nodze. Przeważającą część naszej oferty stanowią jednak nowoczesne stoły na jednej nodze wykonane z płyty lub z drewna litego (blat). W drugim przypadku pokrywa się ich powierzchnię bejcą i lakierem, jednak należy być ostrożniejszym w codziennym użytkowaniu. Drewniane meble prezentują się ponadczasowo, naturalnie, jednak wymagają częstszej pielęgnacji, o czym zawsze warto pamiętać.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy